Historie vozů 4Runner (str.3)

 Úvod

Zde naleznete základní údaje z historie našich vozů

3. Generace (1996-2002)

  • 1996 Kompletní redesign vozu včetně interiéru, motoru, podvozku. 4R už nemají nic společného s pick-upy, ze kterých původně vznikly. Nabízely se v provedení SR5 nebo "Limited Models", manuální nebo automatické převodovky.
  • 1997 Nový interiér, nové barvy, 16 palcová kola.
  • 1998 Změny v interiéru, nové barvy,
  • 1999 Změny v dizajnu - světla s automatickým vypínáním, nárazník, nová kola, nové barvy. Nová skla s UV filtrem. V základní výbavě vytápená zpětná zrcátka. V limitované verzi automatický AC, 16" kola, nový multi-mode 4WD system (full time 4WD s možností odepínání přední nápravy) se zapíná stisknutím spínače na palubce až do rychlosti 62 mph. Na všech modelech kromě automatů elektrická závěrka zadní nápravy.
  • 2000 AM/FM/Cassette/CD ve všech modelech, nové barvy.

  • 2001 Od tohoto roku se nenabízí vozy s 4 válcovými motory a s manuální převodovkou. Nenabízí se již ani závěrka difu ( ! ) Nové ABS, Vehicle Skid Control (VSC) s traction control (TRAC). Nově elektronická uzávěrka mezinápravovýho difu. Nové barvy a dizajn kol.
  • 2002 Více výbavy, vylepšené doplňky, nové barvy, nová kola, vše se nese ve sportovním duchu - "Sport Edition 4Runner". Cena se vyšplhala až na $36,105 u Limited verzí !

 

Více info v angličtině na stránce http://www.top4runners.com/ja/runhist3.html

 

V roce 2003 Toyota představila 4. Generaci vozů 4runner, která má již pramálo společného s původním vozem. Popravdě řečeno, ani se mi nechce o této nové generaci nic psát, vím že "pokrok" nelze zastavit, ale uznejte - kam se vytratila krása, jednoduchost a vůbec všechny vlastnosti prvních modelů ?

Více info v angličtině na stránce http://www.top4runners.com/ja/runhist4.html

 

1. Generace 2. Generace

 

 

 

 

 

Historie vozů 4runner

Technické údaje

Modifikace

Termíny akcí

Seznam členů klubu

Foto Galerie

Diskuzní fóra

Rady a zkušenosti

Linky

Kontakt

 110908692